logo

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych indywidualnych konsultacjach psychologicznych i warsztatach terapeutycznych w ramach realizacji zadania z zakresu profilaktyki problemów zdrowia psychicznego dla mieszkańców województwa łódzkiego

Łódzkie ma pomysł na zdrowie - Łódzkie walczy z depresją

finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

W zadaniu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 11-13 lat (roku urodzenia 2005-2007) zamieszkałe na terenie województwa łódzkiego.

Rodziców lub opiekunów dzieci, chcących wziąć udział w zadaniu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy

TEL. 690 492 655

MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.  

rodzina

Zadanie będzie realizowane w trzech etapach.

I etap

W ramach I etapu odbedzie się indywidualne spotkanie dziecka z psychologiem, podczas którego zostanie przeprowadzone badanie, mające na celu identyfikację czynników predysponujących do wystąpienia zaburzeń depresyjnych. Jednocześnie przeprowadzony zostanie wywiad z rodzicem/ opiekunem w celu m.in. oceny obciążenia rodzinnego i relacji rodzinnych.

Dzieci, u których przeprowadzone badanie wykaże wysokie ryzyko zachorowania na depresję, otrzymają zalecenie udziału w warsztatach terapeutycznych.

II etap

Udział w warsztatach ma na celu redukcję czynników ryzyka wystąpienia zaburzeń depresyjnych u dzieci oraz działa jako element psychoedukacyjny, wpływając na wzrost samoświadomości zarówno dzieci, jak i rodziców. Spotkania warsztatowe będą odbywały się według określonego harmonogramu i obejmą 5 dwugodzinnych zajęć, podczas których zostaną poruszone zagadnienia z następujących obszarów: trening umiejętności społecznych (w tym umiejętność rozwiązywania konfliktów), nazywanie i wyrażanie uczuć, techniki radzenia sobie ze stresem oraz z negatywnymi emocjami (np. wskazanie związku pomiędzy konkretnymi działaniami a nastrojem), a także edukację z zakresu zaburzeń depresyjnych dla dzieci i ich rodziców (budowanie wspierających relacji rodzinnych).

III etap

Po zakończonych warsztatach odbędzie się indywidualna konsultacja z psychologiem, podczas której zostanie przeprowadzone ponowne badanie dzieci (oceniające stopień redukcji nasilenia objawów wskazujących na prawdopodobieństwo wystapienia zaburzeń depresyjnych po udziale w zajęciach warsztatowych).

Lista miejsc ograniczona. Zachęcamy do kontaktu!

POWRÓT