Mediacja to jedna z metod rozwiązywania sporów. Polega ona na dobrowolnej i poufnej rozmowie, a jej uczestnicy będący w konflikcie dążą do ugodowego i satysfakcjonującego obie strony rozstrzygnięcia i osiągnięcia kompromisu. Proces ten kształtuje się w obecności i przy udziale mediatora - osoby neutralnej wobec stron i ich konfliktu. Mediator wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia oraz pomaga w wypracowaniu porozumienia. 

28574850138 c21bfb0cb4 o

Od września na liście naszych szkoleń dla nauczycieli oraz warsztatów dla rodziców znajdziecie Państwo nowy temat - MEDIACJE SĄDOWE I POZASĄDOWE. Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy na temat mediacji. Uczestnik pozna typy i zastosowania postępowań mediacyjnych oraz kluczowe składowe psychologii konfliktu i komunikacji. Zapozna się z elementami procesów negocjacji i mediacji, a także zgłębi wiedzę z zakresu uregulowań prawnych mediacji.

Zachęcamy również do korzystania z pomocy naszego Centrum Mediacji. Mediacje w naszym ośrodku prowadzone są przez zespół złożony z mediatora psychologa oraz mediatora prawnika. Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową, odpowiemy na Państwa pytania.

POWRÓT